Mesleğinde her zaman başarılı olmak ve insanların kendisinden beklentilerine eksiksiz bir şekle cevap vermek için elinden gelen her şeyi yapan Medyum Mehran, özellikle kısa zaman içinde ismini çok geniş bir kitleye duyurarak önemli bir başarı elde etmiştir. Birçok kişinin geçmiş dönemlerde yaşanan aksaklıklardan dolayı çekimser kaldıkları bir alan olmasına rağmen verdiği kaliteli hizmetleri sayesinde yine birçok insanın medyumluk alanına karşı daha olumlu yaklaşmasını sağlaması da Medyum Mehran için dikkat çekici bir başka özelliktir.

Tarih boyunca olduğu gibi bugünde bu özel mesleği yapan kişilerin toplum içinde özel bir yere sahip olmaları ve insanların yine bu özel mesleğe karşı büyük bir ilgili ile yaklaşmaları Medyum Mehran  gibi başarılı isimlerin her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından ilgi görmesine neden olmaktadır. Oldukça zor bir meslek olmasına rağmen kendine güvenen insanları hiçbir zaman eli boş göndermemesi ile ün yapan ve bu sebeple gerek mail gerekse telefon yolu ile insanların sürekli kendisine ulaşmak için büyük bir çaba sarf etmelerine neden olan Medyum Mehran, en çokta insanların özel hayatlarına ve bilgilerine gösterdi saygı ile takdir toplamaktadır. İnsanların medyumlardan talep ettikleri işlemlere göre bazen çok özel bilgilerini ahi kendileri ile paylaşmak zorunda kalmaktadırlar. Bu durum birçok kişiyi tedirgin etmektedir.

Çünkü maalesef herkes Medyum Mehran gibi işine ve müşterilerine saygısı olan isimler değildir. hatta geçmiş dönemlerden art niyetli kişiler tarafından mağdur edilen kişilerin ne kadar üzücü durumlara düştüklerini bilen herkes yine soluğu Medyum Mehran gibi başarılı ve insanların güvenlerini kazanmış kişilerin yanında almaktadırlar. Tüm müşterilerinin kendisinden memnun olması ve şiddetle kendisini birbirlerine tavsiye etmeleri, bu başarılı ismin sadece ülkemizden değil aynı zamanda dünyanın birçok farklı yerinden de geniş bir kitlenin ilgisini çekmesine neden olmuştur.

Medyumluk kadar zor bir meslekte bu kadar başarılı olmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü bu meslek diğer mesleklerden tamamen farklı olduğu gibi aynı zamanda medyumluk eğitimi veren bir okul da olmadığı için kendini geliştirmekte çok zordur. Bu sebeple özellikle yaptığı başarılı çalışmalar ile insanları mutlu eden ve kendilerinin takdirini kazanan insanlar her zaman takdiri hak eden kişiler olarak kabul edilmektedirler. Örneğin en basitinden bir büyü işlemini yapmak için dahi birçok bilim dalına ve buna benzer konulara karşı yüksek bir hakimiyet kurmak gerekmektedir. Bu sebeple Medyum Mehran  ve kendisi gibi başarılı isimlerin gördükleri bu büyük ilgi normal karşılanmalıdır.

Yaptığı her işte büyük bir dikkat ve özenle çalışan aynı zamanda insanların özel bilgilerini kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşmayarak kendilerine tam anlamı ile güven veren Medyum Mehran, kendisine gelen talepler hangi amaçla olursa olsun insanların kafalarından şüpheleri veya heyecanlarını silmek için gerekli her türlü adımı atmaktadır. Medyumluk ile ilgili her konuda büyük bir başarı ile hizmet vermek birçok medyum için mümkün olmayan bir durumdur.

Özellikle insanların çok farklı beklentileri olabileceği için ne zaman ve ne şekilde olursa olsun yapılacak işlemler hakkında daha önceden bilgi sahibi olmak gerekir. Bu da titiz bir çalışma ve sabır gerektiren bir işlemdir. Çünkü birden fazla konu hakkında kendini geliştirip bilgi birikim sahibi olmak çok zordur. Ancak Medyum Mehran, mesleğine başladığı ilk günden bu yana durumunda kendini geliştirmesi ve bilgilerinin üzerine yenilerini eklemesi ile artık medyumluk denince akla gelen ilk ve en özel isimlerden biri haline gelmeyi de başarmıştır.