Aşk Vefki

vefkler

Aşk Vefki

vefklerMedyumların yaptıkları işlemlerden en özeli her zaman için vefk uygulamalarıdır. Kesinlikle bir büyü uygulaması olmayan ve en önemli özelliği İslami toplumlar tarafından kesinlikle kabul görüp çok uzun zaman kullanılmış bir uygulama olan vefkler, özellikle etkileri ile de her zaman ilgi odağı olmuşlardır. Çoğu zaman insanların manevi koruma amacı ile yaptırdıkları ve daha çok muskalara benzeyen vefk uygulamaları, diğer buna benzeyen uygulamalardan çok daha karmaşık bir yapıya sahiptirler. İnsanların aşk vefki adı ile yaptırdıkları ve istedikleri kişilerin kendilerine aşık olmasını sağlamaya yarayan vefk uygulamaları, özellikle kısa zaman içinde gösterdiği net etkiler ile birçok kişiyi şaşkınlık içinde bırakmıştır.

Tam anlamı ile bir vefk uygulaması yapmak için birçok farklı bilim salına karşı hakim olmak ve o bilgileri nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Vefk yapacak olan kişiler öncelikle küçük bir kağıt veya deri parçasına her yöne aynı adette denk gelecek şekilde karelerden oluşan bir şekil çizerler. Daha sonra bu şeklin içine insanların amaçlarına uygun olarak seçilmiş olan harf veya sayılar yerleştirilir.

Hatta bazı medyumlar duruma göre kendi inisiyatiflerini de kullanıp bu çizimin içine sureler, ayetler, şahısların isimleri veya Esma-ül Hüsnalar dahi yerleştire bilmektedirler. Burada en önemli olan konu çizimlerine içine yerleştirilen sayılarının toplamlarının her yöne doğru aynı rakamı vermesidir.

Eğer bu durum oluşmuyorsa kesinlikle yapılan vefk uygulaması hatlıdır ve yeniden yapılması gerekmektedir. Bugüne kadar aşk vefki ile sevdikleri kişiler kendilerine aşık eden kişiler, özellikle ilk zamanlarda bu kadar net ve keskin sonuçlar beklemediklerini, aldıkları sonucun kendilerin için sürpriz olduğunu söylemektedirler.

Ancak vefklerin ne olduğunu ve geçmişte nasıl sonuçlar ayol açtığını bilen kişiler için bu durum kesinlikle bir sürpriz değildir. Çünkü vefkler özellikle İslami toplumlarda savaş elbiselerinde ve araç gereçlerinde kullanılmış, manevi koruma yönünden çok güçlü olduğu belirtilmiş uygulamalardır. O günlerden günümüze kadar kalmış olan ve halen birçok farklı müzede sergilenmekte olan eşyalarda birçok farklı vefk uygulamasına rastlamak mümkündür.

Özellikle peygamberler ve İslami toplum liderlerinin dahi bu konuya çok önem verdiğini göz önüne alırsak vefk uygulamalarının önemini ve faydalarını daha net bir şekilde anlayabiliriz. Aşk vefki, birçok farklı amaç için kullanılabilmekte olan vefk uygulamalarından sadece biridir. Eğer vefk uygulamasını yapan kişi gerçekten de konuya hakim başarılı biri ise kesinlikle istenen sonuç alınacak ve aşk duygusu kendiliğinden ortaya çıkacaktır. İslam tarihi kadar eski bir uygulama olması ve tarihin her döneminde olduğu gibi günümüzde de çok büyük ilgi görüyor olması da yine vefk uygulamaları hakkında bizlere fikir vermektedir.

Doğru bir şekilde hazırlandığı takdirde mutlaka istenen sonucu verecek olan bu uygulamalar için birçok uzman, amaca giden yolda yardım alınacak en güvenli yardımcı yorumunu yapmaktadır. Büyülerin aksine tamamen İslami temellere dayanan vefk uygulamalarının en önemli özellikleri de yine hazırlanış şekilleridir. Çünkü medyumların yaptıkları diğer işlemlerde bu tarz bir çizim veya kontrol şekli bulunmamaktadır.

Bu sebeple vefkler her zaman için en özel manevi işlemler olarak değerlendirilmiştir. Amaca uygun olarak hazırlanan vefk uygulamalarının kısa zaman içinde istenen etkiyi vereceğini belirten uzmanlar, sadece kontrol aşamasında çizim içindeki sayıların toplamlarının doğru olduğunun teyit edilmesi gerektiğini söylemektedirler. Her zaman medyumların ve hocaların insanlara net bir şekilde önerdikleri bu özel uygulamalar ile isteyen herkes amacına ulaşabilmektedirler. Aşk vefki ile sevdiğinin gönlünü kazanmak isteyen kişilerde kısa zaman içinde doğru karar vermiş olmanın mutluluğu yaşamaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir